Disse kunder fløj glad af sted med SalgsPiloterne
Siden 2010 har mange virksomheder valgt at flyve med SalgsPiloterne. Her ser du et udsnit af nogle af dem. Spørg gerne efter flere!
Glade passagerer fortæller
Vores kunder siger
- ★
- ★
- ★
- ★
- ★
Uddannelses forløb for IT Relation + onboarding: "Tony er en disciplineret, præcis og dedikeret energibombe, der er i stand til at præsentere og kommunikere sine budskaber på en levende måde, der gør, at man ikke kan andet end at blive fanget og fascineret. Hvad vigtigere er, så lever Tony selv de ting, han prædiker, så hans budskaber og coaching kommer til at fremstå ekstra troværdige. Hvis du søger hjælp til indsigt i salg eller menneskeforståelse, så er Tony manden du skal snakke med! Mine varmeste anbefalinger, jeg er sikker på, du vil finde det både sjovt og meget lærerigt!"
Forløb med SalgsPiloterne: "Vi havde fra starten af dialogen et meget klart billede af, at SalgsPiloternes tilgang til salg var det rigtige match for os. Det handlede om en ærlighed og åbenhed til salget og en vilje til at arbejde med sine egne tanker og overbevisninger. IKKE en masse salgsgas og smarte gimmicks, som andre måske forbinder med salgstræning."
- ★
- ★
- ★
- ★
- ★
Forløb med SalgsPiloterne: "Vi har fået nogle meget håndgribelige værktøjer, vi kan arbejde med. Det har udmøntet sig i, at vi har fået et løft og et boost. Det har været en kæmpe gave. Hvis man er indstillet på at investere det, der skal til, så er det meget unikt."
- ★
- ★
- ★
- ★
- ★
“Tony Evald Clausen er suverænt den bedste coach, jeg har haft i mine ca. 25 år som sælger!”
- ★
- ★
- ★
- ★
- ★
Forløb med SalgsPiloterne:: "Vi registrerer alt vores tid i Morning Train, og derfor ved jeg, vores nøglesælgere efterfølgende brugte signifikant mindre tid på salgsarbejde end før – men vi vækstede vores toplinje med 80%, og bundlinjen fulgte samtidig med. Tony lærte os i vores salgstræning at være langt mere skarpe på effektivt salgsarbejde – og det kan vi tydeligt se den dag i dag".
- ★
- ★
- ★
- ★
- ★
Deltog på IT Relations egen Boot Camp: "Salg er et fag - og jeg er stolt af mit fag! Hvis du vægter kunden over ordren, vil jeg anbefale dig og din organisation at købe ind på dette kursus. Personligt har jeg opnået en markant større indsigt i mig selv og fået boostet de værdier, som jeg tror på. Så søger du en helt anderledes tilgang til salg, end du nogensinde har prøvet før, så bør du kontakte SalgsPiloterne!"
- ★
- ★
- ★
- ★
- ★
Forløb med SalgsPiloterne: “Tak for de gode råd, du har givet mig i de år, vi har "været i stald" hos dig. Jeg kan med sindsro sige, at jeg har været igennem et hav af kurser i min tid, men aldrig har der været et kursus med så meget kant, udfordringer og til tider akavede dialoger, som har hjulpet mig så meget som SalgsPiloterne. (…) Tak for hjælpen!”
SalgsPilot Tony Evald Clausen svarer på "hvad er godt salg?!"
Terminal 2
- hvis du vil have salg og selvindsigt
Sammen med SalgsPiloterne får du indsigt, inspiration og input til at hjælpe kunderne til at vælge, om de vil købe, hvad de købe og af hvem. Når de har taget de valg, er det sælgers opgave at finde ud af, om de valg passer til sælgers produkt.
Du skal aldrig overbevise, manipulere eller overtale. Du skal hjælpe kunden til at få overblik. Først over deres beslutning og bagefter over dit produkt.
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i januar 2026:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i december 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i november 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i oktober 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i september 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i sommeren 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i juni 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i maj 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i april 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i marts 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i februar 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i januar 2025:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i december 2024:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i november 2024:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i oktober 2024:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i september 2024:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i august 2024:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i juni og juli 2024:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i maj 2024:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i april 2024:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i marts 2024:
Disse kunder fløj højt med SalgsPiloterne i februar 2024: